تبلیغات
:: موزیک داراب...گنجینه ای از برترین آهنگ های روز :: با سلام از اینکه از سایت ما بازدید می کنید خوشحالیم.درصورتی که علاقه مند به ثبت لینک در این وب هستیداز منوی سمت راست بخش"لینک ها..ارسال روزانه پیوند "آدرس لینک خودرا برای ما بفرستید،با نظرات خود مارادر بهتر شدن سایت یاری نمایید.//بادرج نام آهنگ مورد علاقه خود درقسمت نظرات ما آهنگ را برای دانلود در سایت قرار می دهیم. باتشکر موزیک داراب
:: موزیک داراب...گنجینه ای از برترین آهنگ های روز ::
موزیک داراب ،همایون نیکخواهی، رضا نیک فرجام،ایمان پرگر،ایمان افرنگان،جابرفرهادی،محمدرضاچوبین،یاسرشهاب الدینی

.. بیوگرافی رضا نیک فرجام ..


رضا نیک فرجام هنرمند جوان و محبوب دارابی هیچ گاه پدرش را ندید , چرا که چهار ماه بعد از شهادت پدرش شهید عباس نیک فرجام , در مرداد ماه 1361 به دنیا آمد . علاقه ی زیادش به هنر باعث شد از نوجوانی به موسیقی روی آورد . آلبوم "کویر فریاد" اولین کار او بود . مردم داراب او را با آهنگ هایی همچون "سید عباس" و "شهر سکوت" می شناسند . در سال 82 به عنوان تکخوان برتر فرزندان شاهد کل کشور و در سال 85 به عنوان شاعر برتر استان فارس انتخاب شد . کتاب شعر "تیشه بر ریشه" و آلبوم "ایلیا" از دیگر کارهای ارائه شده او می باشد ....

 

متن مصاحبه روزنامه افسانه داراب با رضا نیک فرجام

1 - از کی خوندن رو شروع کردی ؟


 

خوندن رو با مداحی در حسینیه شهدا ( خیابان کارگر ) شروع کردم . سپس به عنوان تک خوان گروه سرود دبستان شهید عابدی در مسابقات مدارس شرکت کردم و مقام اول تکخوانی را کسب کردم . بعد از آن هم در دوره راهنمایی بر اساس علاقه ای که داشتم به آهنگ سازی روی آوردم .


 

2 - چی شد دانشگاه رو رها کردی ؟


 

سال 82 در رشته کارشناسی مدیریت دولتی دانشگاه زاهدان پذیرفته شدم . پس از گذشت 3 ماه سعی کردم از طریق بنیاد شهید انتقالی بگیرم و به عنوان تک فرزند به داراب یا شیراز منتقل شوم یا حداقل رشته ام را عوض کنم . اما این اجازه به من داده نشد و چاره ای جز انصراف برای من باقی نگذاشتند .


 

3 - آخرین کنسرتی که اجرا کردی کی بود ؟


 

سال 83 با گروه ایراناد برنامه ای در داراب اجرا کردیم .


 

4 - صرف خوندن یه ترانه شعر میگی یا سرودن شعر رو یه کار مستقل می دونی ؟


 

خیر . اشعار من جدا از فعالیت موسیقی ام نیست , اما اشعار و ترانه هایم به نوعی بیانگر مشکلات اجتماعی است که مشاهده می کنم مثل اعتیاد , طلاق , عشق های خیابانی و ...  . اشعاری مثل حکایت گریه , سید عباس یا آخرالزمان , اینها چیزهایی نیست که نویسنده اش ما باشیم بلکه فکر می کنم الهاماتی از سوی خداوند است که حقیر و امثال من وسیله ای بیش نیستم .


 

5 - اینکه تمام کارهای مربوط به یه ترانه رو خودت انجام می دهی بازدهی کارت رو پائین نمی یاره ؟


 

بازدهی کار را به مردم واگذار می کنم . اما همین جا از تمام هنرمندان دعوت می کنم تا اشعار و نوشته های خود را از طریق خانه فرهنگ داراب در اختیار خوانندگان و آهنگسازان قرار دهند تا پیشرفت هنری بیشتری در آثار شنیده و دیده شود .


 

6 - هدفت از چاپ کتاب تیشه بر ریشه چی بود ؟


 

به دلیل اینکه بسیاری از اشعارم در یکی از کمپانی های موسیقی تهران لو رفته بود , تصمیم به چاپ کتاب تیشه بر ریشه گرفتم که در چاپ این کتاب هیچ ارگانی حتی بنیاد شهید از من حمایتی نکردند و با کمک دوستان عزیزم آقایان داریوشی , صبور و جاهدیان پور در سال 80 موفق به چاپ این کتاب شدم .


 

7 - فکر شکل گیری خانه فرهنگ از کجا شروع شد و هدفتون از راه اندازی چنین مرکزی چه بود ؟


 

از مدت ها پیش به فکر تاسیس یک کانون فرهنگی هنری بودم و قصد داشتم با استفاده از نیروهای کارآمد زمینه آموزش آهنگسازی , خوانندگی , کارگردانی , فیلمنامه نویسی , مداحی , صوت قرآن و ... را فراهم کنم که این کار با همکاری و همیاری سرپرست محترم اداره فرهنگ و ارشاد,  جناب آقای فرخ و دیگر عزیزان به مرحله اجرا رسید .


 

8 - حرف مردم چقدر برات مهمه ؟


 

نمی توانم بگویم حرف مردم اثری ندارد , اما دید مردم در مورد هر کسی متفاوت است . به نظر من اگه چیزی بواسطه ی انتقاد در مورد هنرمند وجود نداشته باشد چیزی جز غرور و اشتباه او را در بر نمی گیرد و جدای از غرور باعث پسرفت انسان میشود . چون وقتی هنرمند نخواهد حرف های دیگران را بشنود , مسلما در کارهای آینده اش همان اشتباهات گذشته را تکرار می کند .


 

9 - صدای کدوم خواننده ها رو دوست داری ؟


 

صدای مرحوم ناصر عبدالهی , مرحوم مازیار و در حال حاضر رضا صادقی و استاد گلپایگانی .


 

10 - از رابطه ات با رضا صادقی بگو ؟


 

در سفری که به بندرعباس داشتم آقای صادقی لطف بزرگی در حق من نمود و شعر و آهنگ "مادر" را به من هدیه داد .


 

11 - برای آینده ات چه برنامه ای داری ؟


 

آلبوم جدید با عنوان "فریاد سکوت" که شامل 8 آهنگ می باشد آماده است و فقط منتظر اسپانسر ( تهیه کننده ) جهت اخذ مجوز شعر و آلبوم هستم . مثل کارهای گذشته شاعر , آهنگساز و خواننده خودم هستم , که تنها ترانه مادر را آقای امیر عرب سروده اند . همچنین دنبال گرفتن مجوز برای کتاب های "نخل بی سر" ( از تولد تا شهادت امام حسین (ع) ) , "فریاد سکوت" ( از تولد تا شهادت حضرت علی (ع) ) و "گل جهنمی" که شامل شعر و داستان می باشد , هستم تا به لطف خدا آنها را نیز به چاپ برسانم .


 

12 - پدرت رو هیچ وقت ندیدی , چه حسی در مورد مادرت داری ؟


 

کسی که تا همیشه پای من سوخت


 

چراغ خانه سرد من افروخت


 

شبی که سر به بالین تبم من


 

زمین و آسمان یکجا بهم دوخت


 

" مادر "


 

13 - حرف آخر ؟


 

از آقای فرخ سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد داراب به خاطر حمایت بی دریغ , آقای صدیق مدیر دبیرستان حافظ که بدون هیچ چشم داشتی مکان دبیرستان را در اختیار ما قرار دادند , همچنین آقایان سجاد رضایی , امیر حسین جعفری و دیگر عزیزانی که ما را در راه اندازی خانه فرهنگ یاری کردند , تشکر می کنم . از محصولات فرهنگی یاسین و جام جم و آقای معتمد که در این مدت کمال همکاری را با من داشتند متشکرم . و در آخر هم هر چند زبانم قاصر است , اما از همراز و همدل زندگی ام , همسر عزیزم و خواهرم و مادر بزرگوارم که مرا درک کردند , تشکر می کنم . در پایان از مردم عزیز می خواهم برای شفا یافتن هنرمند گرانقدر شهرمان آقای روح الله مرادی دعا کنند .
طبقه بندی: بیوگرافی خوانندگان،
برچسب ها: بیو گرافی رضا نیکفرجام، داراب، موزیک داراب،
ارسال در تاریخ پنجشنبه 28 مهر 1390 توسط حمید -

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ